بذر اولیه این ایده زمانی کاشته شد که یک کیف از دوستی هنرمند هدیه گرفتم که هم از کیفیت مواد اولیه بالایی برخوردار بود و هم طراحی منحصر به فردی داشت. از این قبیل هنرمندان بسیار داریم که حتی این کار را به صورت دلی انجام می دهند اما اکثر آن‌ها عمده توجه‌شان معطوف به طراحی و اجرای کارشان است و رغبت چندانی به صرف انرژی در جهت ارائه محصولشان ندارند. این در حالی است که چنین محصولاتی خواهان زیادی دارد و در صورت ارائه در یک بستر مناسب به یقین از استقبال خوبی برخوردار خواهد بود.
ماهگون بستری را فراهم نموده تا از یک سو، به هنرمندان فعال در این حوزه امکان می‌دهد تا با ارائه محصولاتی به سبک خود، ضمن کسب درآمد آنلاین، تحلیل دقیق و جامع‌تر از روند بازار هدف خود بدست آورند و از سویی دیگر این امکان را برای علاقمندان به محصولات هنری و دست‌ساز فراهم می‌کند تا از میان محصولات گسترده و متنوع و بدون واسطه، محصول را از هنرمند مورد نظر خریداری نمایند.
مجموعه ماهگون با آرزوی رونق دوچندان هنر غنی صنایع دستی ایران و گسترش آن به تمامی نقاط این مرز و بوم، سعی خود را بر آن داشته تا بستری مناسب و فرصتی برابر را برای ارائه هنر هموطنان عزیز کشورمان فراهم سازد.
امیدواریم بتوانیم این سهم هر چند اندک را به بهترین صورت خود ادا نماییم.